Šimtas mano 2017-ųjų dainų

Bruklino grupės Charly Bliss vokalistė/gitaristė Eva Hendricks

Kai jau net Obama pasidalino savo metų dainomis (dvi sutapo!), jaučiuosi gerokai vėluojantis. Bet negaliu pradėti 18-ųjų nesuvedęs sąskaitų su 17-aisiais.

Dabartinėje muzikos scenoje mano skonis traukiasi į paraštę: praėję metai buvo pirmieji, kai pop ir R&B Amerikoje išstūmė roką kaip populiariausią muzikos žanrą. O ir pats rokas šiandien kaip niekada istorijoje anti-svageriškas, paprasta-žmogiškas, įtraukiantis tuos muzikantus, kurie anksčiau čia jautėsi svetimi.

Man tai patinka. Kaip apie roko ateitį pasakė Cloud Nothings, mano šimtukuose nuolat atsiduriančios grupės dainų autorius Dylan Baldi, “The thing that’s going to be popular isn’t going to be a bunch of white guys with guitars whining about being upset, and that’s OK. That’s an OK shift by me.” (visas vertingas straipsnis)

Bet šimtuke ne vien gitaros. Aš ir toliau būsiu nokautuotas gerai sudėliotos pop dainos (metų #1: “New Rules”, Dua Lipa) ir hukiško repo (“Big Fish”, Vince Stalpes). Pirmą kartą bus tiek daug lietuvių: Frank Fitts, Brokenchord, Suicidescope… Buvo puikūs metai vietiniai scenai, net jeigu juos užbaigė ciniškas #niekovertas duetas.

Dalį šių dainų grojau gruodį užbaigtose Klasės laidose per LRT Opus. Norėčiau sakyti, kad dainos sudėliotos “pagal gerumą”, bet teisingiau – pagal asmeninį prisirišimą. Viliuos, kad atrasite naujų dalykų. O šiemet, atsikvėpęs nuo podkastų, galbūt rasiu laiko papildyti šį apleistą tinklalapį.

Gero klausymo xo