Gimusi priešintis: interviu su Liepa iš Petrol Girls

Liepa Kuraitė (c) Justė Urbonavičiūtė
Liepa Kuraitė (c) Justė Urbonavičiūtė

ManoTeises.lt // 2016 m. rugsėjo 22 d.

Jei prieš 6 metus nusivylusiai antropologijos studentei Vilniuje būtų pasakę, kad ji gros feministinėje grupėje Londone, ji būtų garsiai nusijuokus.

Prieš prisijungiant prie Petrol Girls Liepa Kuraitė nebuvo ėmusi bosinės gitaros į rankas, o feminizmo idėjų, nors ir artimų pasąmoningai, nebuvo pažinusi akademiškai. Ji mieliau programavo, nes, dėl laimingų aplinkybių, kompiuterį įsigijo anksčiau už mus visus ir jai buvo įdomu suprasti, kaip jis veikia.

Petrol Girls yra hypergalinga, agresyvi grupė, savo post-hardkoriška muzika kovojanti už atviresnį pasaulį. Simboliška, kad ji gimė prieš trejus metus per Tarptautinę moterų solidarumo dieną. Nuolat koncertuodama Anglijos baruose ir skvotuose grupė kelia bangas pogrindžio scenoje, kurioms lemta didėti: spalį Petrol Girls išleidžia debiutinį albumą. Jį pristato singlas komentarų nereikalaujančiu pavadinimu: „Phallocentric“ (angl. „Falocentriška“).

Liepai, nuo mažens į mokyklą ėjusiai berniukiškais rūbais ir trumpais plaukais, grupė atvėrė naują pasaulį ir ji norėtų, kad merginos Lietuvoje galėtų patirti tą patį. Muzikantė – Liepa vis dar sutrinka taip pavadinama – pripažįsta: jei būtų likusi Vilniuje, groti turbūt nebūtų pradėjusi. Aplinka čia nėra palaikanti. Bet tuo pačiu prideda:

„Nors ir apsilankau karts nuo karto, Lietuvoje negyvenu jau 6 metus. Todėl mano Lietuvos ir Anglijos palyginimas gali nevisiškai atitikti dabartinę tikrovę. Tai palyginimas tos Lietuvos, kurią palikau tik išvažiavus. Ir jei esu neteisi dėl dabartinio aktyvizmo kiekio ir feministinių idėjų populiarumo, tai tik džiaugiuosi, jog situacija sparčiai keičiasi į gerąją pusę.“

Skaityti toliau.