100 pavėluotų dainų 2015-iesiems atminti

Variantas 2

Galit netikėti, bet dėliojau šį sąrašą tris vakarus – prisėsdamas valandai, bet užtrukdamas keturias. Kai liko 101 daina, kurią vieną išmesti? Kaip viską sudėlioti, kad ir klausantieji nenorėtų išjungti, bet ir nebūtų pataikavimas jiems? Tai yra rimti klausimai. Bet štai jos čia – šimtas praėjusiais metais išleistų dainų, kuriomis noriu pasidalinti.

Dainos_2015 @ Spotify

Dainos_2015 @ Deezer

Kam jau prasidėjus naujiems metams reikia dar vieno ilgo, subjektyvaus “metų geriausių” dainų sąrašo?

Išties, labiausiai jo reikia man pačiam. Stryminimo laiku labai sunku sekti savo muzikinę istoriją. Nebeturi dainų failų kompiuteryje, tuo labiau CD formatu ar vinilu. Dainos, kurias klausei šią vasarą, gali tiesiog dingti iš tavo gyvenimo. Mane ši mintis baugina. Taip pat kaip asmeninio albumo nuotraukas, dainas norisi išsaugoti, nes kada nors prie jų sugrįši. Kalbant nuvalkiotomis metaforomis – dainos yra tavo gyvenimo dienoraštis. Tai skamba klaikiai. Bet tai yra tiesa.

Tad šios dainos yra mano 2015-ieji – muzika, kurią klausiau, kuri davė energija, kuria dalinomės su draugais. Nuo, tradiciškai, indie roko iki top’inio pop – žiūriu į tave, Drake.

Jei šį sąrašą kas nors būtų davęs paklausyti 18-mečiui man, būčiau nekentęs “alternatyvą išdavusio” savęs. Dabar džiaugiuosi galėdamas į vieną sąrašą sudėti ir Marilyn Manson, ir Carly Rae Jepsen (taip, Carly Rae Jepsen. Carly. Rae. Jepsen. “Call Me Maybe” buvo nuodėmė, bet ir ją galima išpirkti). Neteiskime muzikos pagal jos žanrą – nebent tai yra EDM, oi, išsprūdo.

Kartu noriu pasidalinti šiomis dainomis su tais, kam rūpi. O dar svarbiau – su tais, kuriems rūpi, tik jie to dar nežino. Vienetai gali pasakyti, kad, pavyzdžiui, Filadelfijoje yra puiki grupė Hop Along. Bet yra dešimtys, kuriems ji galėtų patikti. Tarp tų dešimčių galbūt yra viena ar vienas, kuriems ši grupė gali pakeisti gyvenimą. Mano darbas yra pasiekti tą vieną žmogų. Nes kažkada tuo žmogumi buvau pats. Nežinau, ką dabar daryčiau, jei ne virtualūs ir ne tik draugai music.lt forumuose prieš 10 metų, parodę man muziką už “Europos Hitų Radijo” tinklelio. Tai buvo durys į naują pasaulį. Gal kažkam šitos dainos suveiks taip pat?

Sudėjau vien užsienio muziką, beveik visos dainos angliškos, išskyrus vieną rusišką ir dvi prancūziškas. Lietuviškų nedėjau tyčia, ne todėl, kad jos nebūtų vertos, ar kad jos nebūtų mano ausinėse, jokiu būdu. Tesiog su lietuviška muzika dirbu kas savaitę – anksčiau Muzikos Spektro, dabar PAKARTOT radijo laidose. Šis sąrašas yra poilsis nuo darbo ir galimybė pasidalinti ne vietine muzika.

Sąraše sudėtos tik tos dainos, kurios yra pasiekiamos per Spotify arba Deezer. Ten nebus Miley Cyrus ir The Flaming Lips bendrų kūrinių, Adele ar neteisingai nurašytos Radiohead dainos Spectre filmui. Internetas per platus, kad viską pavyktų sugaudyti į vieną vietą – kad ir kaip norėtųsi. Čia sudėta tai, ką sugaudyti pavyko.

Gero klausymo,

Karolis