Genialiai blogai / Miley Cyrus & Her Dead Petz

Miley Cyrus - albumo virselis

Verslo Klasė // 2015 spalis

Kai 30 metų grojantys roko ekscentrikai susidraugauja su tokia pat paauglių pop muzikos diva, rezultatas gali būti arba genialus, arba tragiškas. Arba genialiai tragiškas. Miley Cyrus & Her Dead Petz variantas – trečiasis.

Dovanokit už albumo viršelio nuotrauką. Tai tiesiog Miley 2015-aisiais. Kadaise ji buvo nepriekaištingas Disney vaikas, tačiau amžinai dainuoti dvylikamečiams negali. Perėjimas iš vaikų lygos į suaugusiųjų yra vienas didžiausių iššūkių, kokį žmogus patiria pop kultūroje. Kai kuriems pavyksta lengvai, kaip Daniel Radcliffe’ui iš Hario Poterio. Kitų laukia liūdnas kelias į „Pažiūrėkite, kaip jūsų vaikystės herojai atrodo dabar!“ antraštes, kaip nutiko, pavyzdžiui, Macaulay Culkin’ui – vaikui, kurį per Kalėdas vis palieka vieną namuose.

Miley savo virsmui pasirinko šoko terapiją. Dabar ji fotografuojasi nuoga, viešai rūko žolę, neseniai į vieną žiūrimiausių Amerikos pokalbių laidų atėjo krūtinę prisidengusi tik mažomis širdelėmis – nes „geriau rodyti krūtinę, bet būti geru žmogumi, negu apsivilkti marškinėlius, bet būti kale“. Negali nesutikti.

Kodėl apie visa tai rašau tokiame solidžiame žurnale kaip VK? Ar čia neturėtų būti ta reta užuovėja, nuo pop beprasmybių? Turėtų. Ir yra. Nes tai, ką Miley sugalvojo dabar, nėra dar vienas bandymas įtikti armijai jos gerbėjų – priešingai. Dainininkė susidraugavo su Tikros Muzikos klausytojų pamilta Oklahomos grupe The Flaming Lips ir vasaros pabaigoje išleido bendrą albumą – 90-ies minučių klajonę po nišinės muzikos vandenis, pavadintą Miley Cyrus & Her Dead Petz.

The Flaming Lips groja nuo 83-iųjų, Miley tada dar nebuvo gimusi. Miley yra pop superžvaigždė, „Degančios lūpos“ (nemaišyti su nauju Andriaus Mamontovo albumu, kurio pavadinime dega kita kūno dalis) – amžinai alternatyvi roko grupė, neparašiusi nė vieno megahito ir dėl to nesukanti galvos.

Ir vis dėlto, jiems susitikti buvo lemta – nes abu yra vienodai pakvaišę. The Flaming Lips vokalistas per koncertus tiesiogine žodžio prasme vaikščioja ant žiūrovų rankų, įlipęs į permatomą žmogaus dydžio burbulą. Prieš kelis metus grupė išleido dainą, trunkančią 24 valandas, kurią internetu leido klausytis tik 999-iems gerbėjams. Kiti galėjo užsisakyti vieną iš keliolikos tikrų žmogaus kaukolių, kurių kiekvienoje įmontuotas kietasis diskas su šia daina. Kitais metais grupė išleido seriją vinilinių plokštelių, kurių kiekvienoje kopijoje buvo įlieta grupės narių ir kartu su jais dainavusių vokalistų kraujo. Jeigu ir yra grupė, kuri ryžtųsi alternatyviam albumui su Miley Cyrus, tai yra The Flaming Lips.

Šio neplanuoto muzikinio pasimatymo rezultatas yra toks keistas, kokio ir gali tikėtis. Miley tiesmukai dainuoja apie vaikinus, seksą, narkotikus ir emoji ikonėles feisbuke („Kai atsiunti Karalienę, man patinka, bet kai tą beždžionėlę, užsidengusią akis – šito jau per daug“). The Flaming Lips tuo tarpu groja, pavyzdžiui, Pink Floyd stilistiką menančias kompozicijas. Keli prie albumo prisidėję prodiuseriai įneša naujų spalvų į šį paveikslą, išplėsdami Miley Cyrus & Her Dead Petz spektrą iki art pop, space rock ir kitų subžanrų, niekada su Miley vardu nesisiejusių.

„Čia viskas tikrai f**ked up“, sako Miley dainoje, pavadintoje, žinoma, „F**kin F**ked Up“. Šis sakinys apibūdina visą albumą. Jis keistas. Jis per ilgas. Kai jau atrodo, kad pavyko įsijausti – Miley pradeda dainuoti apie mirusią savo kadaise augintą žuvytę ir dainos pabaigoje apsiverkia. Tai albumas, kurį perklausyti – kaip nudirbti darbą. Jis egzistuoja tik todėl, kad multimilijonierė dainininkė gali sau jį leisti. Cituojant didžiausią Miley hitą – tai jos vakarėlis ir ji daro ką nori.

Tad kodėl mums tai turėtų rūpėti? O gi todėl, kad šis neišbaigtas ir tuo patenkintas idėjų kratinys yra daug įdomiau už saugią pop muziką, kurią gali girdėti kas dieną automobilyje įsijungęs radijo imtuvą. Užuot nuėjusi pas prodiuserius, kad šie sukurtų dar kelias klišių kupinas dainas, kurios patiks Miley publikai, dainininkė metė iššūkį sau, savo klausytojams ir visai muzikos industrijai, o The Flaming Lips noriai leidosi kartu į šią avantiūrą. Vietomis to klausyti sunku, dažnai ši muzika atrodo kaip nesusipratimas ir visų mūsų brangaus laiko eikvojimas. Bet nenustebkit, kai vieną dieną Miley Cyrus & Her Dead Petz taps klasika.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wu5iAgJ65dA[/youtube]


Miley Cyrus & Her Dead Petz @ Soundcloud

vk logo