GJan klausomiausia #spektre, žinoma

Greta turi dėl ko šypsotis
Greta turi dėl ko šypsotis. Ne apie laidą aš, aišku. Dėl laidos turiu šypsotis aš, kad ji, šiaip jau niekur nekalbanti, atėjo. Ačiū!

GJan karjera yra pažymėta skaičiais – kiek milijonų kartų perklausytos dainos, kiek fanų feisbuke surinkta. Tokia yra muzikantų realybė internete, kai viskas yra vieša ir lengvai pamatuojama. Ir tai, daugeliu atvejų, yra gerai. Skaidrumas niekam nepamaišė.

Kai pakviečiau ją į laidą, nežinojau, kokie skaičiai bus. Taip, ji populiariausia interneto kartos dainininkė Lietuvoje, bet ar tiems žmonėms, kurie dienas leidžia YouTube įdomus interviu su Greta Žinių radijuje?

Stengiausi, kad jis būtų smagus ir neprailgtų, bet kartu norėjau paliesti rimtas temas: kaip sekėsi JAV, į kur ją, kartu su draugu, su kuriuo kartu kuria muziką, atsiskraidino patys APG (leidybinė kompanija, dirbanti su Beyoncé, Madonna, Kanye West), kaip sekasi su nauja muzikantų grupe koncertuose (prie jos prisijungė Sindre iš Ymir Audio, neįtikėtinai talentingas būgnininkas), kokią muziką klausė paauglystėje (“Turėjau Tokyo Hotel plakatą. Bet tik todėl, kad vokalistas buvo gražus”), kaip ji, atėjusi iš roko, vertina tai, kad dabar yra tapusi pop atlikėja.

Rezultatas – Muzikos Spektro įrašas su GJan tapo klausomiausiu per 2,5 laidos metų. Per penkias dienas vien Mixcloud (neskaitant tiesioginio eterio ir parsisiuntimo iš Žinių radijo tinklalapio) laida yra perklausyta 1,500 kartų. Po jos Spektras gavo naujų sekėjų ir tokių komentarų kaip “dabar klausysiu laidos kiekvieną šeštadienį”.

Turbūt neklausys, nes ne visi laidos svečiai tokie populiarūs kaip GJan, toli gražu ne visi groja radijai draugišką muziką – taip ir turi būti, šios laidos tikslas yra suteikti eterį tiems Lietuvos muzikantams, kurie jį, dėl medijų formato ir kitų apribojimų, sunkiai gauna. Arba kitaip kalbinti tuos, kurie gauna, kaip Gretos atveju.

Visa laida su GJan iš praėjusio šeštadienio yra čia:

Galbūt įdomu #1: su Greta laidoje kartą jau buvome susitikę, tada prieš du metus nuvažiavau pas ją į Šiaulius ir radę užuovėją prie medžio kalbėjome, daugiausia apie šunis.

Galbūt įdomu #2: lig šiol klausomiausias Spektras buvo su ba., o trečioje vietoje, maloniai netikėtai – su Šventiniu Bankuchenu.

Šį savaitgalį vėl grįžome prie radikalesnės muzikos – kalbinau Vytį Gruzdį arba Boyfriend, Vaikiną (jaučiate, ką čia padariau), kuris į portalų antraštes pateko kaip Alternatyvios Eurovizijos laimėtojas (šiaip jau rimtas dalykas – mat konkursas, nors ir kiek humoristinis, organizuotas pripažinto Fact Magazine), bet laidai įdomus visų pirma kaip Soundcloud žmogus, kuriantis muziką su atlikėjais, pavyzdžiui, Valstijose, nors jų niekada nebūna sutikęs gyvai. Vienas iš tokių Vyčio internetinių draugų – puikusis Zebra Katz, su kuriuo gyvai susitiko tik šiemet šiam atvykus į Loftą.

Kita panaši kolobaracija – tarp Vyčio ir Čikagoje gyvenančio menininko Jorge Cruz. Jiedu dar vienas kito nematė, bet po poros savaičių prasidedančiame Kreivių festivalyje jie pristatys savo side-projektą WEARE18 apie savęs ieškojimus paauglystėje. Vytis bus gyvai, Jorge – video instaliacijos pavidalu.

Laida su Vyčiu buvo transliuota šį šeštadienį. Dalinuosi įrašu:

Visos Muzikos Spektro laidos yra sudėtos šiame Mixcloud kanale. Tiesiogiai laidos klausykitės šeštadienį 13 val per Žinių radiją. Jei patiko, bent mintyse padėkokite Lietuvos atlikėjų ir muzikos leidėjų asociacijai AGATA – jei ne jie, Spektro nebūtų. Siunčiu linkėjimus.