Kablys turi koncertų, apie kokius anksčiau nesvajodavai

Nite Fields (c) Waylon Palmer
Nite Fields (c) Waylon Palmer

Visi pastebėjome, kaip į Lietuvą pradėjo atvažiuoti aktualūs didieji – nuo Lady Gagos prieš porą metų iki Ed Sheeran poryt. Bet dar smagiau, kad analogiška vyksta ir nepriklausomoje scenoje.

Šią bangą pradėjo Loftas su savo “per dideliais klubui, per mažais arenai” atlikėjais. Dabar aktyviausias joje yra kitas naujamiesčio taškas – Kablys, nueinantis dar žingsniu toliau: iki visai nedidelių grupių, bet tokių, apie kurių albumus jau rašo Pitchfork ar The Guardian.

Tokių grupių koncertų per artimiausią mėnesį Kablyje bus keturi ir, kai pagalvoji, tai neįtikėtina.

Rytoj, vasario 14-ąją ten gros Thieves Like Us. Britų-amerikiečių-vokiečių grupė, daugiausia nedainuoja, groja ramiai, jaukiai – tarsi tyčia Valentino nakčiai.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tC4ZfUIrM9k[/youtube]

Apšildo: Without Letters
Kaina: 11.40 €
Įvykis

 

Geriausias žiemos trečiadienis nusimato vasario 18-ąją. Gros svečiai iš pačios Australijos Nite Fields kurių albumui The Guardian ir The Line of Best Fit šio mėnesio pradžioje davė keturias žvaigždutes iš penkių. Ir tai tebus APŠILDANTI grupė. Mat po jų eis The KVB, britų duetas su 30,000 FB fanų ir keliais albumais. Tai čia jus ir paliksiu… Nebent dar rekomenduosiu gražų Domo interviu su Nite Fields nariu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3TXnMy86Gts[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1YUE2kxxrq4[/youtube]

Kaina: 10 €
Įvykis

 

Kovo 11-ąją Kablyje gros duetas iš Vankuverio COSMETICS. Švieži, dar be albumo, bet po Captured Tracks (dirba su DIIV, Wild Nothing, Marc De Marco, Perfect Pussy) sparnu. Verta eiti vien dėl dainos “Black Leather Gloves”. Galvoju, kad atšvęsti nepriklausomybę Vilniuje, nepriklausomos grupės iš Kanados koncerte yra geras būdas.

Kaina, įvykis – dar neanonsuota.

 

Na o kovo 19-ąją gros Cult of Youth – brukliniečiai, vieni praėjusių metų kritikų favoritų, aprašyti NME, tame pačiame Pitchfork, Stereogum paskelbti savaitės albumu. Prieš savaitę grojo KEXP. Galinga ir bekompromisė muzika, apie kurią dar išgirsite – promo koncertui dar neprasidėjo. Bet lėktuvo bilietai grupėms nariams jau nupirkti, kelio atgal nėra.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gL9ce1XAWQQ[/youtube]

 

Kaip girdite, viskas skamba kiek gotiškai ir senoviškai, kaip Catnap. Skonio reikalas, ar patinka. Man – be galo.

Nepamirškime, kad Kablyje vien pernai yra koncertavę Freddie Gibbs, Lust for Youth, Sonny & the Sunsets ir tai yra tik pirmi trys, kuriuos dabar prisiminiau.

Dar 2008-aisiais tokių atlikėjų ir grupių vizitai atrodė neįmanomi – nes gyvena toli ir kainuoja brangiai. Bet pasaulis susitraukė, internetas viską pavertė dideliu kaimu, kuriame viskas atpigo iki 0,99 dolerio. Dėl to viskas tapo įmanoma.

Kaip šie atlikėjai Vilnių suranda, ar jiems kelionės pasiteisina, ar žada sugrįžti ir draugams rekomenduoti – planuoju apie tai padaryti laidą su Kablio koncertų organizatoriumi Gyčiu kitą mėnesį. O kol kas jis yra davęs interviu Orei. “Besirenkant atlikėjus esu suformavęs 3 labai ūkiškus kriterijus – aktualumas, žinomumas, kaina.”, – sako ten.

Kablį galima rasti adresu Kauno g. 5. Man tai – gražiausia koncertų vieta tiek vidumi, tiek išore Vilniuje ir turbūt Lietuvoje apskritai. Nors scenos ir norėtųsi didesnės.

Kablys ne vasarį (c) Arnas Andriulaitis)
Kablys ne vasarį (c) Arnas Andriulaitis)

Susitiksim?

Kablys Facebook