2014-ųjų suvyniojimas #1: nuo Ten Walls per SEL’ą iki Gazmanovo

Daina ir Juta arba "Frrrozen!" ~ Justinas Žilinskas
“Frrrozen!” ~ Justinas Žilinskas

Atsirado azartas deramai įprasminti metus – dėlioju 2014-ųjų dainų 100-uką, atskirą lietuviškų dainų sąrašą, noriu aprašyti ir metų albumą, dėl kurio šiemet jaučiuos tvirtai, net pačiam neramu. Vakar dienos Muzikos spektras buvo pradžia.

Spektras yra skirtas išimtinai tik lietuviškai muzikai ir tuo, kas prie jos prisiliečia (pavyzdžiui, Aerosmith Prezidentūroje). Tad apie FKA Twigs ar St Vincent nekalbėsime – nebent jos būtų koncertavę Vilniuje (vieną dieną!).

Bet ir vietinių įvykių būta, daug, skirtingų, svarbių: Ten Walls pasaulio užkariavimas, Džordanos vietos arenų užkariavimas, SEL’o Lietuvos užkariavimo įtvirtinimas. Taip pat – Steven Seagal ir Gazmanovo koncertai kaip politika, iš naujo besiformuojanti vietinė vinilų rinka, o gal tik jos iliuzija, tyliai didelius dalykus darantis Manfredas.

Kiekviena iš temų verta atskiros laidos. Kitais metais, būtinai, bent kelias. Šį savaitgalį pabandėme jas sudėti į vieną, greitai, esminiais punktais. Kalbėjomės kartu su Daina Dubauskaite (dubauskaite.lt) ir Juta Liutkevičiūte (Sunday Bug). Viską užbaigėme ta be galo gražia nauja Alinos daina – nesugalvočiau daugiau žadančios įžangos į 2015-uosius.

Gero klausymo:

Laida transliuota šį šeštadienį 13:05 val. per Žinių radiją.