POP nėra purvinas žodis: studijoje Monika Liu ir Rasa Bubulytė

Monika ir Rasa: o jeigu duetą?
Monika ir Rasa: o jeigu duetą?

“Pop is not a dirty word”, – pasakė visi nuo Kylie Minogue iki britų indie roko grupių. Laikas žodį atsiimti ir mums. Tai daro naujos kartos atlikėjai, kuriems pop yra ne prastas skonis, o Beyoncé ar Ariana Grande. Popmuzika gali būti vertinama rimtai ir skambėti įdomiai – taip pat ir Lietuvoje.

Šiandien Spektre apie tai kalbėjomės su Rasa Bubulyte iš Rasabasa ir Monika Liu – dainininkėmis ir dainų autorėmis, kuriančiomis XXI a. lietuvišką pop.

“Aš drąsiai sakau, kad kuriu pop muziką – ne alternatyvią, ne avangardinę”, – Monika Liu, mano ausims – vienos gražiausių šių metų lietuviškų dainų, pakankamai alternatyvios ir avangardinės “Journey to the Moon” autorė. Per du laidos metus eteryje to nebuvo pasakęs nė vienas muzikantas.

Laida bus keista, nes nutiko taip, kad originaliame laidos įraše mano mikrofonas nebuvo įjungtas. Įkalbėjau klausimus iš naujo studijoje, įsivaizduodamas, kad Monika su Rasa sėdi šalia. Rezultatas šiek tiek šizofreninis, bet niekas nesakė, kad atsiimti “pop” bus lengva:

Bonus pabaigai – Monika pasidalino viena daina iš būsimo EP, kuri kol kas niekur neskelbta. Pagrojau ją pačioje laidos pabaigoje. Ačiū!