Pirmoji What’s Next?: 5 pranešimai, kurių laukiu ir jums rekomenduoju

1654304_1482192408699378_2856491995251705116_n

Prieš dešimtmetį kitą žodis “konferencija” reiškė viena – bus nuobodu. Kažkas skaitys iš anksto pasirašytą kalbą, kažkas rodys šabloninę PowerPoint prezentaciją ir atkartos tai, kas parašyta skaidrėse. Žiūrovai išgers kavos, išsėdės tas kelias valandas, kad galėtų eiti namo ir niekada nebegrįžti.

Bet viskas keičiasi, į gražią pusę. Login, Adrenalinas, TEDxVilnius, Snap, nuo šio penktadienio ir What’s Next?. Konferencijos tampa, tuo kuo jos ir turėtų būti: vieta, leidžiančia žmonėms apsikeisti žiniomis ir padaryti tai taip, kad norėtųsi dar. Tai nauja vieta būti, į kurią eiti yra gero skonio gestas, už kurį mokami nemaži pinigai.

Nes būti protingam tampa madinga. O būti protingam ir gebėti savo žinias perteikti auditorijai – idealu. Geri pranešėjai konferencijose yra akademikai ir stand-up komikai viename. Klausytis jų – kaip žiūrėti spektaklį, tik kad istorijos yra ne fiktyvios ir dažnai praktiškai pritaikomos.

Kiekviena iš ankstesniųjų naujos kartos konferencijų Lietuvoje yra orientuota į aiškią temą: Login – į internetą, Snap – fotografiją, Adrenalinas – reklamą, TEDx – dalinimąsi bendražmogiškomis idėjomis. What’s Next? bandys pasiimti po truputį iš kiekvienos ir kalbės apie kūrybines industrijas bendra prasme. Vizualinė kultūra, menas, dizainas, marketingas. Kaip sukurti kažką gražaus ir tai parduoti, savo kūrybos neišsižadant.

Kad What’s Next? atsiras, buvo galima įtarti. Konferencija išaugo iš 5/5 Junior – penktadieninių Vilniaus dailės akademijos studentų organizuojamų susitikimų, kuriuose apie kūrybą kalbėdavo savanoriai pranešėjai: vėl gi, fotografai, dizaineriai, iliustratoriai, vaizdo klipų kūrėjai. Auditorijos būdavo pilnos, norinčių būti pranešėjais – kaskart pakankamai.

What’s Next? organizuoja ta pati penketų komanda, jauni menų studentai, kartu su Lofto komanda, jau anksčiau norėjusia Lofte turėti tokio tipo renginį. Konferencija – bendras Lofto ir 5/5 Junior kūrinys. Buvau juos aplankyti sekmadienio vakarą – užuot paskutinį šiltą metų savaitgalį buvę mieste, visi sėdėjo prie kompiuterių ir galvojo, kad gal jau reikia pavalgyti. Tuo mane ši iniciatyva labiausiai ir žavi. Ji sukurta pačios kūrybininkų bendruomenės – ir dar tokios jaunos – o ne verslo kompanijų, matančių viską kaip naują būdą susirinkti pinigus, nes konferencijos yra the new thing.

What’s Next? vyks šį penktadienį, spalio 17-18 dienomis Lofte. Muzikos tematikos šįkart daug nebus (kol kas dar neįgyvendinta vienos iš organizatorių svajonė – pasikviesti pranešėju Moby. Nieko tokio, dar tik pirmi metai!), bet rašau ir palaikau konferenciją avansu, nes muzika negyvena vakuume. Dažnai gera muzika mūsų nepasiekia, nes nėra gerai pateikiama žmonėms, neturi vizualinio apipavidalinimo, neturi aiškios komunikacinės žinutės. Apie visa tai What’s Next? bandys kalbėti – kaip yra ir kaip bus.

Pranešimų bus 16 plius dvi diskusijos, kūrybinės dirbtuvės ir dizaino mugė. Penkių pranešimų laukiu labiausiai ir jums rekomenduoju. Jie yra šie:

Labiausiai muzikinis. Draugai iš Vilnius Temperature gražiai nusifotografavo ir paruošė kalbą apie tai, kas dėsis su muzika ir vaizdo klipais artimiausiame dešimtmetyje. Nuoširdžiai nežinau, ką išgirsiu, bet tuo ir intriguoja.

Ši žavi suomių pora keliauja po pasaulį ir piešia komiksus iš jose patirtų nuotykių. Kalbės apie tai, kad ne viskas gyvenime turi būti devynis kartus pamatuota.

Solidžiausio lietuviško mados blogo Spintos Guru autorė kalbės apie tai, kaip internetas pakeitė ir jos tyrinėjamą industriją. Mados skaitmenizavimasis yra dabartis ir ateitis, bet ką būtent tai reiškia? Nežinau, Deimantė žino.

Tomas galėtų kalbėti ir apie tai, kaip iškepti žemaitiškus blynus, ir tai vis tiek būtų taip, kad klausytume. Nežinau apie ką būtent kalbės, žinau tiek, kad jeigu jis žengia į sceną, bus verta.

Apie Austėją Landsbergienę esu girdėjęs daug gerų žodžių, bet niekada nesu matęs ir girdėjęs jos gyvai. Taisysiu spragą. Tema – super aktuali. Nes nuo mokyklos labai daug kas prasideda. Banalu, bet tiesa.

Iki susitikimo Lofte.

whatsnext.lt
Praėjusių metų interviu su Aiste, viena iš konferencijos organizatorių