Sonny & The Sunsets: Indie iš didžiosios I rytoj Vilniuje

Sonny & the Sunsets
Sonny & the Sunsets

Lietuva nėra indie roko šalis. Žanro klausytojų turime, bet ne tiek, kad į Glasvegas ar Editors koncertus neliktų bilietų. Dėl to tai, kas laukia penktadienį, yra dar svarbiau. Į Vilnių atvažiuoja sanfranciškiečiai Sonny & the Sunsets, viena tų grupių, dėl kurių sąvoka indie apskritai dar turi prasmę.

dauggarsoirsviesu orientuotas į refleksiją – tai kas buvo, o ne kas bus. Bet su šiuo koncertu darau išimtį – kad nebūtų to jausmo, kai sužinai, jog kažkas puikaus vyko tavo mieste, vakar.

Apie tai, kas yra Sonny Smith ir jo grupė The Sunsets gražiai parašė ir su pačiu juo interviu padarė Ore.lt. Pacituosiu tik porą sakinių:

(Sonny) itin išgarsino 2010-aisias įvykęs projektas “100 Records”. Jis surinko 100 kolegų, kad sukurtų albumų viršelius… išgalvotiems atlikėjams. S.Smith pats sugalvojo 100 grupių, parašė ir įrašė 200 jų dainų (A ir B pusėms, žinoma).

Mane labiausiai žavi Sonny & the Sunsets garsas. Kad ir ką po žodžiu indirokas sudedame šiandien, lieku prie klasikos, amerikietiškos: man ši muzika – tai grupės Pavement, Yo La Tengo, Pixies. Turinčios lo-fi estetiką, purviną gitarų garsą ir, kas ypač svarbu – saviironiją.

 

Sonny & the Sunsets įkūnija visa tai. Jie nėra tokie populiarūs, kaip aukščiau išvardytieji, bet juos filmuoja KEXP, jų albumus recenzuoja Pitchfork, Q, Uncut.

Nepamenu, kada tokia grupė buvo Vilniuje. Sonic Youth 89-aisiais? Bet aš gimiau tik po pusmečio.

Koncertas bus rytoj, Kablyje (viršuje). Prieš Sonny scenoje bus net trys lietuvių grupės – Baltasis Kiras, Condor Avenue, Kite Art. Nežinau ar verta daryti tokį didelį apšilimą – publika pavargs. Kita vertus, pamatyti gyvai ir vietinę indie sceną, ypač abu naujus vardus (Condor Avenue ir Kite Art) noriu ir pats.

Išankstinis bilietas – 19 Lt (rytoj prie durų gali būti brangiau).

Jeigu šaltiniai nemeluoja, tai bus pirmasis Sonny and the Sunsets skrydis į Europą apskritai.

Susitikim.