Kite Art: muzika be etninių klišių

Robert Moro Bieńkuński, Kite Art
Robert Moro Bieńkuński, Kite Art

“Šiandien mūsų studijoje grupė Kite Art. Jie yra iš Vilniaus, dainuoja lietuviškai, lenkiškai, angliškai ir rusiškai ir savo pavyzdžiu rodo, kad sienos tarp žmonių dažnai tėra mūsų galvose.” Tai turbūt labiausiai idealistinė eilutė, kokią esu pasakęs eterin, pristatydamas grupę.

Bet ji teisinga. Kite Art yra multikultūrinė Vilniaus indie roko grupė, kurios pagrindinis dainų autorius ir vokalistas rašo keturiomis kalbomis. Studijoje jie pirmą kartą atliko lenkišką dainą.

Kalbėjomės tiek apie tapatybę, tiek apie muziką. Kartais viena neatskiriama nuo kito. Viename jaunų grupių konkursų Vilniuje – ne tame, kurį laimėjo Lofte – Kite Art nepateko į kitą etapą, nes, cituojant komisijos narę, “viskas buvo lenkiškai ir mes nieko nesupratome”. Grupė, tuo tarpu, atliko keturias dainas trimis skirtingomis kalbomis.

Kite Art Žinių radijuje gyvai sugrojo keturias dainas. Vokalistas vilkėjo The Who marškinėlius, bet Radiohead būtų tinkamesni. Dviračio jie neišradinėja, bet rokenrolinėje Lietuvos indie roko scenoje jų melancholija skamba maloniai. Ir ne pagal metus brandžiai. Tokia sudėtimi grupė – dar tik keli mėnesiai.

Visas laidos įrašas:

Žinių radijuje laida su Kite Art transliuota praėjusį šeštadienį, rugsėjo 20 d.

 

Kite Art @ Facebook