Tinie Tempah: Žmonės galvoja, kad jei kuri hiphopą, automatiškai turi būti „blogas“. Taip nėra

Tinie Tempah
Tinie Tempah

Hiphopo klausau daug, bet apie jį rašau retai. Svarą iš Sindikato kalbinau ne koncerte, o prezidentūroje, o su Kastetu net gyvai kalbėjęsis nesu. Apie tarptautinį hiphopą net nekalbu. Neturėjau jokios deramos interakcijos su juo, iki liepos pabaigos, kai gavau 10 minučių telefonu su Tinie Tempah. Jis – vienas britų grime hiphopo scenos vaikų, savo muziką gerokai adaptavęs masinei auditorijai ir gavęs jos pripažinimą.

Dievaži, jis patinka net princui Charlesui. Bet taip pat – Snoop Doggui, P. Diddy ir Jay-Z.

Jis taip yra laimėjęs porą BRIT apdovanojimų ir turi nr. 1 singlą Britanijoje (“Pass Out”).

Kartais jis vadinamas britų Kanye West’u. Priežastys – panašiai gudrūs dainų žodžiai ir domėjimasis mada. Tinie Tempah yra įkūręs savo drabužių liniją  Disturbing London, prie kurios taip pat yra prisijungę, pavyzdžiui, Jessie J. GQ prieš porą metų jį išrinko geriausiai besirengiančiu Britanijos vyru.

Tiesa, priešingai nei Kanye, Tinie Tempah turi gero berniuko įvaizdį. Jo neatima net įspėjimas apie explicit content greta bene kiekvienos iš dviejų jo albumų dainų. “He’s the kind of guy most mums want their daughter to bring home, which is rare for a rapper”, – taikliai apibūdino vienas BBC Radio 1 didžėjus.

Galimybė pasikalbėti su Tinie atsirado dėl to, kad jis pirmą kartą pasirodys Lietuvoje, Karklės festivalyje, kitą savaitgalį. Neįsivaizduoju, kaip Lietuvos publika jį priims – nepamenu, kad čia būtų buvę britų reperis, nežinau, kiek Tinie čia yra populiarus ir suprantamas. Bus įdomu.

 

Interviu – apie būsimą pasirodymą, stereotipus, madą. Tekstas taip pat buvo išplatintas Karklės organizatorių jų informaciniams partneriams.

Pirmą kartą atvyksti į Lietuvą. Ko tikiesi?

Manau, kad bus beprotiška – taip, kaip dažniausiai ir būna festivaliuose. Niekada anksčiau nebuvau Lietuvoje, tad įdomu pamatyti, kokie klausytojai susirinks. Kai į šalį vyksti koncertuoti pirmąjį kartą, turi pasiruošti ypač gerai. Pasirodymui atiduosiu 100 proc. jėgų. Tikiuosi, kad klausytojai taip pat.

Kas tau labiausiai patinka festivaliuose?

Kai kurie žmonės į festivalius atvyksta pamatyti tam tikrą atlikėją, kitiems atlikėjai nėra taip svarbu. Bet ir tie, kurie atvyksta pamatyti tik vieną atlikėją – jie festivaliuose atranda ir daug naujų atlikėjų, apie kuriuos anksčiau niekada nebuvo pagalvoję. Festivaliai visada pilni siurprizų – tuo man jie ir patinka.

(c) Press Association Images, 2010

Esi hiphopo atlikėjas iš Didžiosios Britanijos. Kaip tau atrodo – ar britiškas hiphopas turi išskirtinių bruožų? Ar šalis, kurioje muzika yra kuriama, nėra svarbu?

Britiškas hiphopas, kaip ir britiška muzika apskritai, yra labai eklektiškas, sunkiai apibrėžiamas. Britiška muzika yra kitokia. Ji maištinga. Bet nereikia apsiriboti šalių sienomis. Labai svarbi funkcija, kurią muzikos festivaliai atlieka – juose galima susipažinti su skirtingais muzikantais iš skirtingų šalių ir savo akimis ir ausimis patirti visą įvairovę.

Galėčiau ilgai vardinti priežastis, kodėl turėtumėte klausytis britiško hiphopo, kodėl jis man labiau prie širdies nei amerikietiškas, bet žmonės turi patys viską pamatyti ir įvertinti. Dėl to labai laukiu, kada Lietuvos publika galės pamatyti, ką galiu jiems parodyti.

 

Turi „gero berniuko“ įvaizdį, kuriam rūpi mada, kuris gerbia moteris, kuris nėra agresyvus ir t.t. Tai laužo stereotipus kaip reperis turėtų elgtis ir kaip atrodyti. Ar toks įvaizdis – išties tiesa, ar tiesiog žiniasklaida jį tokį sukūrė?

Jei nuoširdžiai, manau, kad kiekvienas reperis yra skirtingas. Žmonės galvoja, kad jei tu kuri hiphopą, tai automatiškai turi būti „blogas“, turi atrodyti taip, o ne kitaip. Bet visa tai tiesiog neturi realaus pagrindo.

Negalvokime apie hiphopą stereotipiškai. Hiphopo scena – labai įvairi. Joje yra tokie skirtingi kūrėjai kaip Kanye West, A$AP Rocky, Pharrell Williams. Visi jie save pateikia skirtingai, pradedant muzika, baigiant išvaizda.

Man gera žinoti, kad žmonės teigiamai vertina mano elgesį su kitais žmonėmis. Bet kai kas nors pasako, kad „ei, tu esi kitoks“, tai nėra tiesa, nes jie nebūna kalbėję su kitais hiphopo atlikėjais, nežino, kokie jie yra iš tikro. Tik tada, kai pasikalbėsi su kitais, galėsi pasidaryti savas išvadas. Priešingu atveju tai, ką galvoji, gali būti labai toli nuo tiesos.

GQ apdovanojimuose
GQ apdovanojimuose

Prieš porą metų žurnalas GQ tave išrinko geriausiai besirengiančiu vyru Britanijoje. Taip pat esi įkūręs drabužių liniją Disturbing London. Kaip susidomėjai mada?

Viskas prasidėjo tada, kai pradėjau rimčiau dirbti su muzika – kada atėjo metas pirmiesiems didesniems koncertams, pirmiesiems vaizdo klipams. Man kildavo klausimai – kaip atrodysiu, ką vilkėsiu būdamas ant scenos? Kuo daugiau apie tai galvoji, tuo daugiau supranti, kas tau patinka, kaip nori save pristatyti žmonėms. Labai į tai įsijaučiau, man tai pasidarė labai įdomu. Pradėjau domėtis jaunos kartos dizaineriais Londone ir kituose Anglijos miestuose. Viskas tęsiasi lig šiol.

Kokį svarbiausią mados patarimą duotum?

Visada gerai būti unikaliam. Nereikia išleisti daug pinigų, kad tai pasiektum. Daug žmonių mano, kad rūbai turi būti labai brangūs – neva tik tada atrodysi gerai. Tai nėra tiesa. Gali nueiti į vintažinę parduotuvę, dėvėtų rūbų parduotuvę, ar netgi susirasti ką nors tėvų spintoje – tinkamai pritaikius ten rastus dalykus, atrodysi madingai. Nereikia bijoti eksperimentuoti.

Disturbing London komanda su savo rūbais
Disturbing London komanda su savo rūbais

„Tikiu muzikos magija. Tikiu, kad vieną dieną parašysiu dainą ar išleisiu albumą, kurie padarys įtaką visam pasauliui.“ Tai – tavo žodžiai. Ar artėji prie šio tikslo?

Geras klausimas. Manau, kad kuo daugiau visko darai, tuo daugiau supranti apie save, kaip kūrėją: kas tau sekasi labai gerai, kas ne taip gerai. Kas tavo gerbėjams patinka, o kas ne. Kas gali patikti tavo klausytojams Lietuvoje, o kas – Londone. Žmonės yra skirtingi, tad labai sunku sukurti ką nors, kas vienodai patiktų visiems.

Baigęs turą pradėsiu dirbti prie trečiojo albumo. Į jį sudėsiu viską, ką išmokau per visą šį laiką. Jei jausiu, kad tai skamba gerai man, tai išleisiu ir vilsiuosi, kad tai patiks ir klausytojams. Pažiūrėsim, kaip viskas pavyks.