Purvina muzika yra gražu: kalba Jurgis, kuriam patikėčiau savo dainos įrašą

Kaip prasimušti Britanijoje? Žingsnis nr. 1: atrodyk kaip Alex Turner
Kaip prasimušti Britanijoje? Žingsnis nr. 1: apsimesk, kad esi Alex Turner

I knew Jurgis before he got famous. Prieš porą metų su juo, tada dar studijavusiu viename Leicester universitetų ir dirbusių vietinėje radijo stotyje kalbėjomės DELFI. Šią vasarą jis trumpam buvo grįžęs Lietuvon, tad išnaudojom progą susitikti ir Žinių radijuje.

Jurgis Masilionis yra vienas tų unikalių žmonių iš Lietuvos, kuris rado vietą milžiniškoje, bet kartu uždaroje Britanijos muzikoje. Jis dirba kaip garso inžinierius, įrašinėja vietines Leicester grupes ir apdoroja (mastering) jų įrašus.

Leicester (“Lesteris”) yra miestas Britanijos rytuose, iš kurio kilę Kasabian, bet ten juos mėgti yra blogo tono ženklas.

Muzikos spektre su Jurgiu kalbėjom apie tai, kaip jis pradėjo savo kelią Britanijoje (t.y. įkyriai lindo prie jam patikusių muzikantų open mic vakaruose), kas svarbu įrašinėjant grupes, ką jis mano apie Lietuvos sceną.

Jeigu žodžių junginys “dabar yra švarios produkcijos zeitgeistas” jūsų negąsdina, kviečiu paklausyti:

Jurgis yra įdomus pašnekovas tuo, kad muzika, su kuria jis dirba Britanijoje, Lietuvoje praktiškai neegzistuoja. Jis įrašinėja nešvaraus, garažinio, senoviško roko skambesio grupes, kurių nariai gimė, kai juos įkvėpusios grupės jau buvo iširusios. Laidoje Jurgis paaiškina, kur yra tokios muzikos grožis. “Tai yra statement. Kad galima muziką pateikti ir taip, užgaunant jusles, šiek tiek sunepatoginant žmogų”.

Čia yra Jurgio daryti įrašai – verti dėmesio ne todėl, kad tai jo darbas, o todėl, kad tai tiesiog yra gera muzika.

Laidą užbaigiau grupės Subtitles koveriu klasikinei amerikietiškai dainai “Monster Mash”, paverstai į britišką pankroką. Gaila, kad grupės neseniai nebeliko – jų būgnininkas išskrido į Malaiziją, o jį pakeisti, būtų pakeisti pačią grupę.

Praėjusį šeštadienį, kai laida buvo transliuota, Subtitles vokalistas buvo atskridęs į Lietuvą, sėdėjo Jurgio automobilyje kelyje Marijampolė-Vilnius ir girdėjo savo dainą lietuviškame radijuje. Sutikęs jį Vilniuje sužinojau, kad tai buvo grupės debiutas radijuje apskritai.

jurgis 2

Naujiems skaitytojams primenu: Muzikos spektras Žinių radijuje, kaip ir vasarą, taip ir rudenį bus kiekvieną šeštadienį 13:05, o vėliau – Mixcloud. Tai laida kurioje kalbame apie tai, kas aktualu naujos kartos Lietuvos muzikos scenai, kuri šalies sienomis nebeapsiriboja. Ją pristato Lietuvos atlikėjų ir muzikos leidėjų asociacija AGATA, o aš sakau ačiū jiems už pasitikėjimą. Čia yra visų ankstesnių laidų įrašai. Gero klausymo!