Domininkas Kunčinas: dr.Green neatsikurs

Kai pasidalinau Domo, buvusio dr.Green vokalisto, dabartinio ORE.lt redaktoriaus nuotrauka iš Žinių radijo studijos, reakcija buvo netikėta turbūt ir jam pačiam: 180 like’ų ir nostalgiški komentarai apie ORE redakciją Vilniaus centre 00-ųjų pradžioje, kai dar buvo leidžiamas ORE vardo žurnalas, ne tik tinklalapis. Joks kitas pašnekovas nebuvo sukėlęs tokios gausios reakcijos.

Muzikos spektre su juo apie senuosius laikus ir kalbėjomės: kaip jis leido zinus, kai dar nebuvo interneto, kaip gyvavo turbūt svarbiausia Lietuvos ska-punk grupė dr.Green ir kodėl tokia muzika po jų praktiškai dingo.

Viena iš daugelio priežasčių, kodėl Domas yra įkvepiantis žmogus – jis nesiskundžia, jog dabar viskas nebėra taip puiku, o tęsia savo gerus darbus toliau, naujomis sąlygomis. Praktiškai jis vienas prikėlė dabartinį ORE.lt iš komos, kai daugelis senų autorių, įskaitant mane patį, pabėgo džiaugsmo ieškoti kitur. “Turiu daugiau jaunesnių draugų nei vyresnių”, – sako jis ir yra tuo patenkintas.

Kritikos išsakė daug, bet prasmingos ir neįžeidžiančios. Pavyzdžiui – “Nežinau nė vienos (dabartinės) Lietuvos grupės, kurios tekstai būtų svarbūs”. Ir tikrai – aš irgi nežinau, nors ir lieku prie nuomonės, kad vertinant lietuvišką muziką, tekstų reikšmė dažnai yra perdėtai sureikšminama.

Bet kai klausai ko nors tokio, supranti, kad tam tikruose žanruose tekstai yra viskas. Daina ypač veikia dabartiniame “reikia karo” kontekste:

 

Laidos pabaigoje Domas patvirtino, kad dr.Green neatsikurs, nes nenori būti kaip BIX, Antis ar Pixies. Geriau būti trumpai bet stipriai, negu bandyti tęsti savo legendą, kai ji jau yra pasibaigusi.

Mano manymu – viena geriausių laidų, kokias pavykę padaryti per pusantrų “Muzikos spektro” metų. Gero klausymo:

P.S. po laidos Domo klausiau, ar būtų įmanoma pamatyti ORE žurnalus – niekada jų nevarčiau, nors ir daug apie juos girdėjau. Jau po poros dienų gavau ryšulėlį su daug to laiko spaudos. Saugau juos kaip muziejinius eksponatus ir skaitau švariais pirštais. 00-aisiais gyvenant Marijampolėje, tokie dalykai mūsų nepasiekdavo. Jei būtų pasiekę, kai kas mano kartos žmonių galvose dabar būtų kitaip. Nešti kultūrą į periferiją reikia. Bet čia jau kita tema.

IMG_5207