Deeper Upper: jei darai, dalykai pasidaro

Kęstas, Deeper Upper vokalistas, Žinių radijuje
Kęstas, Deeper Upper vokalistas Žinių radijuje

Vilniaus indie romantikai Deeper Upper vėl rodo, kad įmanoma. Pernai jie išleido EP’ą Structures, kuris nustatė naują kokybę Lietuvos roko muzikoje (argumentai), šiemet dalyvavo naujame Europos muzikos grupių konkurse EuroMusic, į reikalą pažiūrėjo rimtai, neįkyriai save išsireklamavo ir pateko į konkurso finalą Paryžiuje. Grįžo su pirma vieta. Prizas – trys dienos įrašų studijoje saloje Graikijoje, kurią giria nuo Joe Bonamassa iki One Republic.

Praėjusios savaitės Muzikos spektrą skyrėme šiam Deeper Upper laimėjimui, nes tai yra įvykis. Ant trijų pirštų galima suskaičiuoti panašias tarptautines Lietuvos atlikėjų pergales. Jurga 2007-aisiais MTV Europe? Keymono 2011-ais The People’s Music Awards? Daugiau nepamenu, nors turbūt kažką praleidau iš elektronikos scenos.

Kita vertus, keistas šis konkursas – sunku įvertinti jo įtaką, o ir laimėjimo kriterijai (kas finale surenka daugiausia like’ų, tas ir nugali) neatrodo rimti. Bet kontrargumentas #1: Deeper Upper į konkurso finalą išrinko komisija, kurioje – atstovai iš Sony Music, Drowned In Sound, The Line of Best Fit. Bet kur tokių žmonių nepriviliosi. Kontrargumentas #2: iš viso konkurse dalyvavo 3000 grupių iš 40 šalių, finalas vyko gyvai, su grupėmis iš Britanijos, Prancūzijos, Norvegijos, Islandijos ir kitur.

Laidos įrašas yra čia:

Kai kalbiesi su Deeper Upper, pamatai, kodėl jiems sekasi – todėl, kad jie nepasikliauja tik sėkme. Jie dirba, daug ir nuoširdžiai. Norėjau, kad laidoje grupė pagrotų gyvai – sakiau “atsineškit akustines gitaras ir tiek”. Jie: “Ne ne, mūsų muzika akustiškai neskamba. Rezervuok šiek tiek laiko soundčekui, mes atvažiuosime su garsistu, viską sujungsime, bus gerai”. Požiūris!

Jie buvo pirmoji grupė, studijoje turėjusi tiek technikos:

Tik vienas iš lagaminėlių
Tik vienas iš lagaminėlių

Ir pirmoji pasikvietusi savo garsistą.

Darius, DU garsistas viduryje
Darius, Deeper Upper garsistas viduryje

Vietoje to, kad studijoje būtume praleidę pusvalandį, užtrukome pusantros valandos, bet turime gerą rezultatą. Įkėliau dainas atskirai į Spektro Soundcloud profilį (ačiū Jurgiui Masilioniui už masteringą):

Po laidos gavau dovanų DU maišelį. Lietuvos indie grupė turi savo merchandise! Aš kosmose.

“Svarbu daryti”, – apie tai, kodėl Deeper Upper pasisekė Paryžiuje, sako grupės klavišininkas ir yra visiškai teisus. Palinkėjau jiems daryti toliau. Ir nuoširdžiai laukiu, ką jie parneš iš kelionės Graikijon.

Po laidos grupė važiavo ne į barą, o tarkytis savo studijos. “Seniai tai darėme, labai daug dulkių prisikaupė”. Kažkas su šiais vaikinais tikrai ne taip. Ir tai yra labai gerai.

Deeper Upper Facebook
Deeper Upper Spektre prieš metus, po Structures išleidimo