30 nostalgiškų dainų LIVERPOOL barui

Valio, valio valio (c) Maz Lin Noir
Valio, Valio, Valio (c) Maz Lin Noir

Po nebesuskaičuoju kelių metų laukimo, idėjos nukėlimo ir nukėlimo dar kartą, LIVERPOOL baras Vilniuje atidarytas. Jis švarus, baltas ir tvarkingas. Jeigu norėtų, dienomis galėtų virsti startuperių darbo vieta ( © Edvinas ), kas kiek trikdo, bet aš tai matau kaip šviežią požiūrį. Indie rokas nebūtinai turi būti purvinas.

Su Liverpool bendruomene praleidau studijų metus, radau draugų ir mėgstamų grupių nuo The Black Keys iki Colours of Bubbles. Dėl to džiaugiuosi ir sveikinu įkūrėjus, įgyvendinus svajonę (senas interviu su jais apie tai, kas ir kodėl Liverpool yra).

Barui lengva nebus, nes labai daug faktorių prieš jį: atoki vieta (Gynėjų g. 14, pačiame Gedimino prospekto gale, už parlamento ir Mažvydo bibliotekos), į kurią ateis tik tie, kurie nori, žino ir netingi; vasara ir noras būti lauke, o ne viduje; indie muzikos, kaip (vėl) ne be šviežio reiškinio įvaizdis.

Bet man norisi manyti, kad Vilniuje yra ne tik senamiestis ir Gedimino prospektas iki Lukiškių aikštės. Jeigu vyksta įdomūs dalykai, žmonės nuvažiuoja ir iki Lofto Naujamiestyje, ir iki Kirtimų kultūros centro. Ir iki Kauno nuvažiuoja.

Tad viskas bus tvarkoje, jeigu tik įdomių dalykų bus.

To barui ir linkiu, ir pats turiu minčių kaip prisidėti. Pavyzdžiui, būtų smagu įgyvendinti šitai. Ir netik su klasikiniais albumais. Įsivaizduokime, susitinkame, geriame vyną, nekalbame, tik klausome, pavyzdžiui, naujo Jack White įrašo. Visi kartu. Tada kalbamės, ką girdėjome.

Kaip ir daugelis draugų, jaučiu, kad Liverpool, tokį, koks jis buvo, išaugome. Bet tai nereiškia, kad čia nesmagu sugrįžti – ir kad jo negalima perkurti.

Sugrįžus visada apima nostalgijos jausmas. Šią savaitę baro atidarymo proga grojau Liverpool Labs – viename iš Liverpool vardo įvykių, kurio metu dalinamasi naujomis, arba naujai atrastomis senomis indie ir artimų žanrų dainomis. Tikslas – užuot klausius Sex on Fire, paieškoti ko nors giliau.

Įprastai grodamas Labs dainas dėlioju pagal kokią nors temą. Šįkart jos nebuvo, bet kai dabar žiūriu į grojaraštį, matau, kad jos yra labai nostalgiškos. Neatsitiktinai, turbūt. Įdėjau net I was a Teenage Anarchist. Na ir valio.

Ar su šia nuotrauka jau galiu siųsti paraišką Primaverai? Bent Techno Valentino? Ačiū Maz Lin Noir, kad ir kas tu bebūtum (https://www.facebook.com/mazlinoir)

Don’t you remember when we were young
And we wanted to set the world on fire?

Gero klausymo. Ir sėkmės barui: