Perfect Pussy – Say Yes to Love (2014, Captured Tracks)

Perfect Pussy

Literatūra ir menas // 2014 m. balandžio 4 d., Nr. 14 (3468)

Gyvename sintetinės muzikos laikotarpiu, kai padoriai skambančią dainą gali turėti bet kas, kieno kreditinė kortelė leidžia pasisamdyti prodiuserius su gera studijos technika. Kaip pavyzdys tinka faktiškai bet kas iš šiandienio Billboard topo ar Paris Hilton albumas, jei norite šio to ekstremalesnio. Daugelis pophitų skamba taip, tarsi būtų padailinti Photoshopu.

Tačiau nėra veiksmo be atoveiksmio. Neatsitiktinai būtent pastaraisiais metais naują kvėpavimą įgavo lo-fi muzika –­­ tokia, kurioje tyčia siekiama skambėti kuo žemiškiau, tiesmukiau, žmoniškiau. Pankroko ir hardcore muzikos žanruose tai materializuojasi prakaitu per kolonėles tyškančiais įrašais. Tokiais, kaip debiutinis Niujorko art-punk penketuko Perfect Pussy albumas Say Yes to Love. Jame –­ vos aštuonios dainos, trunkančios 23 minutes, viena kurių yra tiesiog garso stiprintuvo šnypštimas. Tačiau čia sukaupta tiek energijos, kiek seniai teko girdėti iš bet kokio kito gitarinio įrašo.

Yra grupių, kurios kurdamos daro kompromisą po kompromiso: galbūt geriau šią vietą sušvelninti, kad nebūtų per sunku, gal geriau to nedainuokime, nes tai keiksmažodis ir mes nepateksime į radijo eterį, galbūt… Perfect Pussy, kaip aiškiai rodo jų pavadinimas (nieko bendra su Pussy Riot), nėra viena iš jų. Radikalumas galėtų būti antras šios grupės vardas, chaotiškumas – trečias. Tai yra muzika, apipilanti klausytoją šaltu vandeniu ir nesirūpinanti, ar jis jaučiasi atgaivintas, ar sutrikdytas. Čia labai mažai šviesos, bet daug nihilizmo, kuris, įdainuotas vokalistės Meredith Graves lūpomis, skamba suprantamai, net jei dėl įrašo triukšmingumo negali iššifruoti nė žodžio.

Pasaulio muzikos bendruomenės reakcija į šį albumą parodė, kad tokios muzikos reikėjo: aukštus balus jam davė įtakingi leidiniai Pitchfork, Rolling Stone ir Uncut. Perfect Pussy tapo viena labiausiai linksniuojamų šių metų naujokių.

Muzikos industrija dažnai pelnytai kritikuojama dėl uždarumo ir to, kad galia ir pinigai joje sukoncentruoti kelių didžiųjų žaidėjų rankose. Tačiau vis pasitaikantys tokių grupių kaip ši fenomenai parodo, kad žaidime yra vietos ir radikaliai kitokiems požiūriams. Perfect Pussy, ignoruodama visas „sėkmingos muzikos” taisykles, tapo sėkminga muzika. Nes sintetikos reikia ne visiems.

Says Yes to Love @ Spotify