Colours of Bubbles – Inspired by a True Story (2014, M.P.3.)

COB

Literatūra ir menas // 2014 m. balandžio 4 d., Nr. 14 (3468)

Didžiausias Lietuvos muzikos grupių peilis – jos išsiskirsto nespėjusios subręsti. Retai kada grupės pirmieji įrašai būna geriausi. Turi praeiti ne vieneri metai, kol muzikantai galutinai supranta, kokią muziką, kam ir kodėl nori kurti. Bet kai supranta, galima sulaukti puikių rezultatų.

Colours of Bubbles savosios brandos išlaukė. 2006-aisiais, kai tik pradėjo, šiauliečiai grojo smagias indie rokenrolo dainas ir mėgavosi pačiu buvimo scenoje faktu. Dabar yra 2014-ieji ir ši grupė yra daug rimtesnė nei suponuotų žaismingas jų pavadinimas.

Pirmasis pilnas Colours of Bubbles albumas Inspired by a True Story yra netikėtai tamsus. Debiutinis grupės CD, 2009-ųjų mini albumas Today I’m Feeling Better Than Ever buvo odė džiaugsmui, bet dabar pereita į visiškai kitą etapą. Grupė pradėjo skambėti griežtai, kartais net purvinokai. Pasaulyje taip groja Grizzly Bear ar The National. Tai yra daug sudėtingesnė, bet ir įdomesnė muzika nei šimtą kartų pergrotas ir palaidotas The Strokes tipo rokas. Lietuvoje lig šiol nebuvo net į tą pusę besidairančių.

Colours of Bubbles yra vieni geriausių, jei ne patys geriausi dainų rašytojai mūsų laikų Lietuvos roko scenoje. Jų melodijos ir dainų idėjos yra tarptautinio lygio, ką geriausiai įrodo albume esantys kūriniai „Phoenix” ir „Flags”, jau dabar verti tapti modernia Lietuvos roko klasika. Kad šių dainų potencialas būtų atskleistas, pasirūpino albumo suvedimą (angl. mixing) atlikęs Vilniuje įrašų studiją įkūręs Norvegijos muzikantas, grupės Rasabasa narys Snorre Bergerud. Dažnai lietuviški roko įrašai skamba tiesiog niekaip, dėl to publika mieliau eina į grupės koncertą, nei klausosi jų CD. Colours of Bubb­les tokių spąstų išvengė – kiekviena albumo daina yra su savu charakteriu, dinamika ir raumenimis.

Šis albumas revoliucijos nesukels, naujos gitarų bangos Lietuvoje nepradės, o dalies potencialių klausytojų iš anksto bus nurašytas kaip „dar vienas, kuriame Lietuvos grupė bando kažką dainuoti angliškai”. Tačiau tiems žmonėms, kurie užaugo su visą praėjusį dešimtmetį pasaulio muzikos scenose karaliavusiu indiroku, kurie supranta šios muzikos idėjas ir žino, kaip ji turi skambėti, Colours of Bubbles padovanojo šventę. Galbūt Inspired by a True Story jau yra Lietuvos indiroko viršūnė. Nesinorėtų, kad taip būtų. Bet net jeigu taip – ateities grupėms kartelė iškelta labai aukštai.

Inspired by a True Story @ Spotify