Bus daug garso ir šviesų

Šio teksto tinklalapyje nebus, ir gerai
Šio teksto archyve nebus, ir gerai

Visada kaupiau dalykus. Kaupiu viską, kas tik kada nors atrodė vertinga: žurnalus, knygas (nemėgstu imti jų iš bibliotekų – noriu kaupti perskaitytas knygas spintoje kambario kampe), CD (ką dabar su jais visais daryti?), mokyklos Valentino dienos atvirukus, kino bilietus, savo tekstus.

Mane nelabai įkvepia tai, kad kai muzikantai turi diskografijas, filmų kūrėjai – filmografijas, o fotografai – portfolio, žurnalistų darbai lieka tik kaip kalnas straipsnių, išbarstytų internete ir Mažvydo archyvuose.

Dėl to susikūriau dauggarsoirsviesu.lt. Noriu, kad mano lietuviški muzikiniai tekstai būtų sukaupti vienoje vietoje ir lengvai prieinami tiems, kam įdomu.

Rašyti apie muziką pradėjau 2007-ųjų pabaigoje, kai mane, tada dar nieko nesuprantantį, bet labai norintį, įsileido ORE.lt. Vėliau buvo Studentų era, Veidas, laikas.lt, DELFI.lt, Literatūra ir menas, radijo laida Muzikos spektras ir kiti. Dalis jų liko lig šiol. Lietuvoje neturime tik muzikai skirto, save išlaikančio žurnalo ar tinklalapio, tad vienintelis būdas laikytis rašant apie tokią specifinę temą – vienu metu laviruoti tarp kelių skirtingų vietų, ką ir darau. Ar sudėtinga – man atrodo, kad sėdėti Mindaugo Maximos kasoje 3:00 ryte yra sudėtingiau. Ar užsidirbi juodai dienai – ne. Ar įdomu – visiškai.

Dabar yra 2014-ieji ir turinio sukaupta tiek, kad pats jį tinklalapin kėliau beveik metus. Daug garso ir šviesų pradedu su 193-imis įrašais, originaliai publikuotais aukščiau išvardytose vietose. Būtų ir virš 200, jei įdėčiau, pavyzdžiui, vienuoliktos klasės istoriją apie Lenny Kravitz. Bet šiokį tokį filtrą buvo būtina įvesti, antraip būtų reikėję spausdinti šitai: „Net ir skaičiuodamas 44-uosius gyvenimo metus, Lenny išlieka seksualumo ir rokenrolo dvasios simboliu.“

Šis tinklalapis yra nekomercinis, skirtas tai nedidelei grupei žmonių, kurie muzikos ne tik klauso, bet ir apie ją kalba ir kuriems įdomu, ką apie ją kalbu aš. Jei esate vieni tokių, kviečiu prenumeruoti naujus įrašus per RSS ar el. paštą (mygtukai dešinėje). Tinklalapį nuolat atnaujinsiu kitur publikuotais tekstais, o kartais parašysiu specialius blogo įrašus.

Kai tik pradėjau rimčiau domėtis muzika, mokiausi Marijampolėje, o angliškai skaičiau tiek, kad gavau 90+ egzamino, bet iš tikro kalbos nemokėjau, kaip ir visi. Tuo metu man prieinama ir ne klišėmis parašyta muzikinė žurnalistika buvo arba a) žurnale Pravda, kurį klasiokė kas mėnesį gaudavo per kažinkokius draugus, o kitas klasiokas vis sakydavo: „Na tai apie ką čia tas žurnalas? Apie ką?“ b) ORE.lt archyvai.

Noriu, kad Daug garso ir šviesų būtų vieta tokiems, koks buvau pats – ieškantiems ne tik naujos muzikos, bet ir jai deramą dėmesį rodančių tekstų.

Šio tinklalapio nebūtų be daugelio žmonių: ačiū Augustinui ir visai Threesome komandai už tai, kad sukūrė dizainą, ačiū Pauliui, kad jį suprogramavo, ačiū Justei ir Edvinui, kad leido panaudoti jų darytas kartu aplankytų koncertų nuotraukas, ačiū redakcijoms, kurios leido tekstus, nors ir mano paties parašytus, perpublikuoti.

Ačiū grupėms, kurias galėjau kalbinti ir su kuriomis užaugau. Šis tinklalapis yra vieta, kur jų pavadinimai nerašomi kabutėse.

Ačiū tiems, kurie skaito.

Kaupsiu toliau ir lauksiu jūsų sugrįžtant. Su daug garso ir šviesų.

Karolis