Makchu Pikchu – Gentleman’s Rising (2014, s/r)

Makchu Pikchu

Literatūra ir menas // 2014 m. kovo 7 d., Nr. 10 (3464)

Jūs nieko nežinote apie Makchu Pikchu? Grupę, kurios albumas, anot prisistatymo vienoje pagrindinių internetinių muzikos parduotuvių CD Baby, yra „vienas geriausiai parduodamų muzikinių produktų Lietuvoje”? Kuri jau grojo „tokiose didžiulėse koncertų salėse kaip Žalgirio arena”? Kuri „surengė daugybę koncertų aplink Lietuvą”?

Nežinote, nes viso to niekada nebuvo. Grupė grojo Žalgirio arenos patalpose, nedidelėje scenoje, vieno renginiu metu. Tai ne visai tas pats, kaip groti dešimčiai tūkstančių žiūrovų pagrindinėje scenoje. Grupės koncertų surengta viso labo keli, ir visi, išskyrus vieną, – Vilniuje.

Ar debiutinis Makchu Pikchu EP pavadinimu Gentleman’s Rising (arba „Gentlman’s Rising”, kaip grupė jį pristatė Spotify bei Amazon – nieko tokio, tai tik albumo pavadinimas) yra tarp geriausiai perkamų lietuviškų įrašų, nežino ir pati grupė, nes tokia statistika neegzistuoja. O jei egzistuotų, sunku įsivaizduoti, kad šis albumas ten patektų, kai greta yra Antis su savo praėjusį mėnesį aprašytais trimis CD (Norfoje už 5,99 Lt – liūdnoka?) ar Naktinės personos.

Makchu Pikchu 1

Nors kodėl kalbu tik apie muzikos albumus – juk šis EP yra „one of best sold music products in Lithuania at the moment”. Vienas perkamiausių ne tik tarp albumų, bet ir tarp ausinių, iPodų, kolonėlių, gitarų, mediatorių ir patefonų.

Patį EP grupė apibūdina kaip „intelligent, brilliant and by no means the most magnificient pop rock album”. Štai taip: „Pats nuostabiausias poproko albumas.” Pasislinkit, Eltonai Johnai, Fleetwood Mac ar Blondie – Makchu Pikchu ką tik perrašė muzikos istoriją. Tiesa, verčiant tiksliai, jis yra „intelektualus, genialus ir, jokiu būdu, nuostabiausias poproko albumas”. „By no means” ir „by all means” nėra tas pats, bet gramatika juk tik moksliukams.

Makchu Pikchu 2

Iš tikro visa tai labai liūdna. Nes Makchu Pikchu –­ tai ne aplinkoje nesiorientuojantys, vietinių prodiuserių bandomi išsukti atlikėjai-marionetės. Už šio sunkiausio pasaulyje (kaip jį atsiminti? Kaip jį skanduoti?) pavadinimo stovi muzikantai, groję su tokiomis grupėmis kaip G&G Sindikatas, Empti, Skylė, Skamp ir kitomis. Pasauliui jie save pristato kaip „Lietuvos muzikos žvaigždžių rinktinę”. Jie tikrai turi daug patirties ir greičiausiai nori iš Makchu Pikchu padaryti projektą, kuris džiugintų tiek juos pačius, tiek publiką. Jie atiduoda albumą į pasaulines muzikos parduotuves ir pristato jį anglų kalba, taip siekdami tarptautinio dėmesio.

Tačiau rezultatas toks, kad prisistatydama grupė meluoja ir net nesugeba savojo melo parašyti taisyklingai.

Gentleman’s Rising muzika? Atleiskit, vaikinai, bet dabar jūs savo publiką laikote kvailiais. Kai nustosite tai daryti, bus galima pasikalbėti ir apie ją.

Gentleman’s Rising @ Spotify