Indie Kirtimuose startas su Marku Palubenka: sėkmė

Markas Palubenka (c) Karolis Vyšniauskas
Markas Palubenka (c) Karolis Vyšniauskas

ORE.lt // 2011 m. rugpjūčio 7 d.

Sakėme, jog jei susirinks 50 žmonių, bus sėkmė. Susirinko 40. Vis tiek sėkmė.

Vilnius plečiasi. Prieš pora metų startavęs „Loftas“ dalį užsisėdėjusių centro baruose ištraukė į Naujamiestį, šįkart žengiama dar toliau, oro uosto link. Teisybės dėlei – ne oro uosto, o Kirtimų, daugiausia fobijomis apipinto sostinės mikrorajono.

Ketvirtadienį vietiniuose kultūros namuose surengtas pirmasis iš, tikimės, ilgo Lietuvos indie scenos koncertų ciklo. Šokių kam per 30 aikštelėje pasirodė pastaruoju metu labiausiai pastebimas singer-songwriteris  Markas Palubenka, neseniai išleidęs trijų dainų EPą „Love, Jazz and the Devil“ ir turintis dar bent 22 dainas rezerve.

(c) Karolis Vyšniauskas
(c) Karolis Vyšniauskas

Vieta išties neįprasta, bet kelianti įdomumą, ne diskomfortą. Baras, vaikų piešinių paroda, diskobolas, rūbinė, tvarkingi tualetai – viskas kaip prižiūrėtame kultūrnamyje. Lauke – pieva, šašlykinė, dešrelės, kečupas – veik pas močiutę kaime, tetrūksta serbentų krūmo.

(c) Karolis Vyšniauskas
(c) Karolis Vyšniauskas

Vieta turi potencialo 150-iai žmonių, šįkart sakėme, bus sėkmė, jei susirinks 50 – visgi debiutas, o pusė klausytojų kur nors Helsinky ar Lazdijuose. Be to, Kirtimų vardas, deja, gąsdina, nesvarbu, kad Tabore gyvenančiųjų dauguma nėra tokie, kokius juos bando nupiešti folkloras.

(c) Karolis Vyšniauskas
(c) Karolis Vyšniauskas

Susirinko 40. Vis tiek sėkmė. Kultūrnamio privalumai buvo išnaudoti: geras garsas (dėkui garsistams Mantui Tamulioniui, Pauliui Burakui ir didelei erdvei), netradicinė vieta, kurianti netradicinę atmosferą.

(c) Karolis Vyšniauskas
(c) Karolis Vyšniauskas

Markas sugrojo gerai, dar geriau, nei praėjusį koncertą, o praėjusį buvo sugrojęs geriau, nei užpraėjusį. Suspendavęs, bet neatsisveikinęs su grojimu Grim City šįkart jis davė 8 dainų programą. EP’e buvę „Love“ ir „The Devil“ jau skambėjo kaip nemaži hitukai, o likusieji, tarp kurių buvo keletas, atrodo, anksčiau dar niekur negrotų, kreivės nenuleido žemyn.

Biso nebuvo – per daug intymi atmosfera, kad kažkas ją sugadintų skanduodamas „pakartot“. Dalis iš keturiasdešimtuko išsiskirstė iškart, likusieji socializavosi prie ugnies.

(c) Karolis Vyšniauskas
(c) Karolis Vyšniauskas

Po mėnesio laukia antra ciklo dalis, jau yra pora potencialių grojančiųjų. Galima lažintis, kad 50-ies klausytojų riba bus peržengta.

Markas Palubenka @ Facebook
Indie Kirtimuose @ Facebook