Vampire Weekend – Contra (2010, XL)

VW-CONTRA-COVER-1

ORE.lt // 2010 m. sausio 8 d.

Kai temperatūra Niujorke vos vos aukščiau 32-ų pagal Farenheitą, arba nulio pagal Celsijų šio miesto indie poperiai Vampire Weekend, nors ir dainuodami, kad winter‘s cold is too much to handle, išleidžia antižiemišką antrąjį savo albumą Contra. Sausio 10-ąją parduotuvių lentynas pasieksiantis, o MySpace jau dabar patalpintas įrašas brandesnis už epinį self-titled debiutą, bet per daug nenutolęs nuo grupės skambesio šaknų. Ir tai yra labai gerai.

Grupės bosistas Chris Baio portalui Spinner teigė, jog 2008-aisiais pasirodęs pirmasis albumas buvo grupės narių mokyklos laikų atspindys, tuo tarpu  Contra žymi jų gyvenimą po universiteto. Ryškiausiai branda pasireiškia sentimentaliomis baladėmis „Taxi Driver“ ir „I Think Ur a Contra“, kurios Vampire Weekend skambesyje yra naujiena – pirmajame albume nei vienos dainos nebuvo galima pavadinti tradicine balade.

Tačiau svarbiausia, kad grupės veidu tapusi šilta indie polifonija išliko: vasaros ilgesį apdainuojanti, ryžių gėrimo vardu pavadinta „Horchata“ ir naujais rokotekų himnais tapsiančios „Holiday“ ir „Cousins“ skamba taip pat šviežiai, kaip ir „A-Punk“ ar „Oxford Comma“ prieš du metus. Pirmąjį singlą „Cousins“ patartina ne tik klausyti, bet ir žiūrėti – dainos vaizdo klipas labai gerai supažindina su Vampire Weekend skambesiu ir nuotaika tuos, kurie šios grupės dar nėra atradę:

Nuo „Cape Cod Kwassa Kwassa“ su Vampire Weekend asocijuojantys regio ritmai naujajame albume taip pat niekur nedingo, tik nauja forma persikūnijo į „Diplomat‘s Son“ ir iš dalies į „California English“. Pastarojoje dainoje Ezros balsas redaguotas su  pitch correction. Rezultatas – vienas keisčiausių kūrinių grupės repertuare:

Kitas vertas dėmesio momentas – daina „Giving up the Gun“. Nors Vampire Weekend savo muzikoje niekada nesikratė sintezatorių, pirmą kartą jie skamba kaip devinto dešimtmečio disco. Žinant pernai Passion Pit, La Roux ir panašius atlikėjus aplankiusią sėkmę, neatrodo keista, kad ir Vampire Weekend išbandė save šiame amplua. Tačiau nors „Giving up the Gun“ ir ras savo vietą DJ grojaraščiuose, tolesnis judėjimas šia kryptimi sunaikintų grupės autentiškumą.

Kol kas „Giving up the Gun“ – tik vienas žingsnis į kairę, išimtis, patvirtinanti taisyklę, jog Vampire Weekend yra sukūrę originalų skambesį, išskiriantį juos iš gausybės indie grupių. Reikia tikėtis, jog ateityje šie keturi su vampyrais nieko bendro neturintys vaikinai per daug nesurimtės ir liks ištikimi „pas mus visada vasara“ nuotaikai. Jos Controje mažiau nei debiutiniame albume, bet vis dar pakanka.

Vampire Weekend oficialus
XL Recordings