Viso gero, Gravel

Gravel (c) Karolis Vyšniauskas
Gravel (c) Karolis Vyšniauskas

ORE.lt // 2008 m. spalio 26 d.

Panašu, kad balandžio 1-osios pranešimas apie Gravel išsiskyrimą nebuvo melagių dienos pokštas. Nors broliai scenoje nebesipyko, o Tomas Sinickis neištarė aiškaus ir nenuginčijamo „Ne“, paskutinysis koncertas buvo persmelktas atsisveikinimo nuotaikos.

Lapkričio 24-ąją Gravel pirmąkart grojo Kaune, klube Siena. Koncertui puikiai pavykus, atrodė, jog šiuos lietuviškojo britpopo pionierius laikinojoje sostinėje išvysime dviženklį kartų skaičių.

Laikas bėgo ir Gravel tikrai grįžo į Kauną, į tą pačią Sieną, su tuo pačiu apšildančiu Oasis koncerto įrašu ir dauguma tų pačių veidų publikoje. Skirtumas tik tas, kad į sceną lipo nebe „Lietuvos roko viltys“, o dar viena išyranti alternatyvios muzikos grupė.

Miroslavas Sinickis (c) Karolis Vyšniauskas
Miroslavas Sinickis, Gravel (c) Karolis Vyšniauskas

Daug nevėluodami Tomas, Miroslavas, Erikas ir Vladas lipo į sceną ir be jokių pasisveikinimų ar dainų įžangų sugrojo „Easter Song“, „Aš išpjoviau tavo širdį“, GFC ir „Complete“. Akimirkai buvau patikėjęs, kad Sinickis nusprendė pasityčioti net ir iš savo klausytojų ir nebendravimą su jais tęsti viso koncerto metu.

Tomas Sinickis, Gravel (c) Karolis Vyšniauskas
Tomas Sinickis, Gravel (c) Karolis Vyšniauskas

Laimei, klydau. Nuskambėjus „Foreign Policy“, kuomet publika vieningai traukė „Why did you have to go on such a beautiful morning?“ ir dar kelioms dainoms, prasidėjo smagioji vakaro dalis.

– Čia paskutinis mūsų koncertas, tad aš labai noriu išsi*yzdavoti iš daugybės žmonių. Ei jou jou jou, kur jūsų rankos? Nagi sukelkite triukšmo! Na kas čia toks?
– …Diawara?
– Teisingai, Diawara! Operatoriau apšvieskit man tą merginą teisingai atsakusią.

Panašių epizodų buvo pakankamai. Sunku viską tinkamai perteikti žodžiais; faktas, kad toks bendravimas su publika daugelį Gravel klausytojų traukia į grupės koncertus ne mažiau, kaip pati muzika. Tomas moka pasiversti klounu, kuris priverčia žiūrovą juoktis ne iš jo paties, o iš pašiepiamų objektų, tarp kurių tą vakarą buvo ne tik Viktoras Diawara, bet ir kaip įprasta, Andrius Mamontovas. Pažiūrėkit ir spręskit patys:

Vėliau, kai Tomas pradėjo groti Aguileros „Genie in a Bottle“ ir Britney Spears „Hit Me Baby One More Time“ didžioji dalis jau nebedainavo. Beliko stebėtis, kaip tas scenoje sėdintis, iš pirmo žvilgsnio, nevalyvas vyras, vienas sugeba valdyti kelių šimtų jaunuolių minią.

Tomas Sinickis, Gravel (c) Karolis Vyšniauskas
Tomas Sinickis, Gravel (c) Karolis Vyšniauskas

Priešingai nei ankstesniuose Gravel koncertuose, šįkart nuskambėjo ir vienas rimtas koveris – Starsailor daina „Alcoholic“. Tokius įrašus norisi rodyti visiems, sakantiems, kad Sinickis nemoka dainuoti:

O čia vardan atmosferos pajutimo:

Akustinė programa buvo tik menka koncerto dalis. Iš viso tą vakarą Gravel grįžo trims bisams ir sugrojo bene visus svarbiausius savo kūrinius, išskyrus „Trust“ (trūko pianino), „O mano meilė“ (trūko antro mikrofono) ir „Lisa“ (jei netrūko nieko). Nuskambėjus „Round and Round“ akordams publika gavo paskutinę progą išsišėlti:

Viskas prasidėjo nuo „Round and Round“, viskas ja ir baigės. Ašarų niekas nebraukė, bet buvo liūdna. Per tuos du, didesnio ar mažesnios populiarumo metus, Gravel sugebėjo įrodyti, kad Lietuvoje, net ir grojant alternatyvią muziką, galima įnešti rimtos sumaišties ir įgyti triženklį skaičių gerbėjų. Kalnų jie nenuvertė, roko revoliucijos nesukėlė, tačiau paliko bent 30 vertų dėmesio dainų ir sugrojo keliuose įsimintinuose koncertuose, kaip kad šis paskutinysis „Sienoje“. Dabar reikia laukti naujos „Lietuviško roko vilties“ tikintis, kad Sinickis ir co patvirtins gandus ir sugros ankščiau savo keiktame „Be2gether“ festivalyje. Taško dėti vis dar nesinori.

Miroslavas Sinickis, Gravel (c) Mingailė Greičiūtė
Miroslavas Sinickis, Gravel (c) Mingailė Greičiūtė
(c) Mingailė Greičiūtė
(c) Mingailė Greičiūtė
Tomas Sinickis, Gravel (c) Karolis Vyšniauskas
Tomas Sinickis, Gravel (c) Karolis Vyšniauskas
Gravel (c) Karolis Vyšniauskas
Gravel (c) Karolis Vyšniauskas